AKTUÁLNÍ INFORMACE - Žádost o ošetřovné
OSSZ Vsetín zasílá upozornění na aktuální informace ohledně žádostí rodičů o vystavení Žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského zařízení: rodič si určí počátek podpůrčí doby (tj. nástup na ošetřovné) SÁM. ….. změna dosavadního výkladu platná od 11.3.2020.

Dle výkladu MPSV ze dne 11. 3. 2020 týkajícího se počátku běhu podpůrčí doby u ošetřovného v případě uzavření školy bude počátek běhu podpůrčí doby vázán na termín, který si rodič po uzavření školy individuálně určí. Běh podpůrčí doby pak již nelze přerušit.

DOPORUČENÍ ČSSZ

Doporučujeme, aby školská zařízení i rodiče navštěvovali pravidelně webové stránky ČSSZ – www.cssz.cz (aktuálně ve žluté části), a to z důvodu aktuálních informací.

Přeji všem pevné zdraví.

přidáno 12. března, 17:13