Jablečné dopoledne
Na konci září měli žáci ZŠ Lačnov možnost zažít pravé moštování jablek. Někteří se před programem svěřili, že nikdy jablka nemoštovali, jiní zase byli zkušení odborníci, kteří celou akci pomáhali řídit, a tak si všichni, společnými silami, připravili mošt. Žáci se celého procesu účastnili pěkně od začátku, nejdříve si v bývalém školním sadu nasbírali jablka, poté je nastrouhali a nakonec z nich vylisovali šťávu. A díky bystré hlavě Ondry Slováka, se vymoštovaná jablka ještě využila jako krmení pro dobytek. Takže se vše beze zbytku využilo. V průběhu dopoledne si žáci také vytvořili podzimní aranžmá z jablíček nebo zvířátka z kaštanů, či si pěkně od plic zazpívali při kytaře.
Moštování některé inspirovalo natolik, že se do něho pustili i doma, byť pouze s kuchyňským vybavením. A tak nezbývá než dodat, že jsme společně strávili hezké dopoledne plné krásných zážitků.

Fotografie k nahlédnutí: odkaz

přidáno 6. října, 16:25