Kontrola ptačích budek
Na konci března tohoto roku umístili žáci, ve spolupráci s pracovníky obce Lačnov, do bývalého školního sadu 3 ptačí budky. Sami si je i pojmenovali, aby věděli, která je která. Na konci dubna nadešel čas, kdy je šli zkontrolovat a zjistit, zda v nich někteří ptáčci zahnízdili. Hned při otevření první budky (Alfa) zaznamenali úspěch – 7 bílých vajíček s hnědočervenými skvrnami. Pro všechny žáky to byl neskutečný zážitek. Někteří měli dokonce poprvé možnost setkat se s opravdovými ptačími vajíčky v hnízdě. Při pohledu do budky se ozývala slova: „vau, to je super…“. Poté zkontrolovali i druhou budku (Delta), tam zaznamenali dokonce 10 vajíček. Vypátrali jsme, že jde o vajíčka sýkorek. Tak nezbývá než věřit, že všechna mláďata úspěšně vyletí z hnízda. Třetí budka (Omega) zatím osídlena nebyla.

Více ve fotogalerii: odkaz

přidáno 30. dubna, 17:41