Páťáci připravili vánoční balíček pro Ukrajinu
Arcidiecézní charita Olomouc letos již počtvrté uskutečňuje projekt Vánoční balíček pro Ukrajinu. Charita shromažďuje a následně odveze na Ukrajinu balíčky, aby je předala konkrétním, předem vytipovaným sociálně potřebným dětem z dětských domovů a chudých rodin. V letošním roce se má jednat o 255 balíčků pro 235 dětí, dalších 20 balíčků bude připraveno tzv. do zálohy anebo se bude jednat o balíčky společné, určené pro kolektivy dětí v dětských domovech. Hodnota balíčku by se měla pohybovat kolem 1000 Kč. Do akce se zapojují každý rok desítky jednotlivců, rodin, ale také organizací, které pro děti balíčky připravují. Balíčky se do Olomouce dostávají přímo, nebo prostřednictvím některé z regionálních poboček Charity. Následně dárky 18. 12. poputují na Ukrajinu, kde se Vánoce slaví od 6. ledna.
Jedno z těchto potřebných ukrajinských dětí získá balíček od našich páťáků, o tisícikorunovou částku jsme se podělili. Obsah balíčku jsme pečlivě promysleli, dárky nakoupili a společně zabalili. Věříme, že mikina, pyžamo, ponožky, školní pomůcky, ale i milá hračka udělají radost a pomohou. Děkuji touto cestou dětem, které balíček připravily a dokonce opatřily obrázky a vzkazy psanými azbukou, ale také rodičům za jejich vstřícnost a pomoc. Už se těšíme, až nám z Ukrajiny přijde nějaké dětské pismó.

přidáno 7. prosince, 11:36
Marta Odehnalová